18Şubat2018

GÜNCEL DUYURULAR Lydia Bölgesi Sempozyumu

Lydia Bölgesi Sempozyumu

FacebookTwitterGoogle bookmarkMyspace bookmarkDel.icio.usDigg
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

Lydia Bölgesi Arkeolojisi ve Tarihi Sempozyumu 17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılıyor.

17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) “Erken Dönemlerinden, Geç Antik Çağa Lydia Bölgesi Arkeolojisi ve Tarihi (MÖ 8. Yy.-MS 6. Yy.) Uluslararası Sempozyumu” başlıklı akademik etkinlik düzenleniyor.

DEÜ Ege Bölgesi Kültür Varlıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi (EKVAM) tarafından organize edilen sempozyuma, 24 farklı ülkeden 110’a yakın bilim insanı katılacak.

DEÜ’nün İzmir-Alsancak’taki Rektörlük Binası’nda DESEM-Mavi Salon’da gerçekleşecek sempozyumun bildirileri 2018/2019 yılları içerisinde yurtdışında basılacak. Sempozyum organizasyonu sempozyum programını, ikinci sirkuleri ve sempozyum özetleri kitapçığını yayınladı. İlgili web sayfaları şunlar:

https://independent.academia.edu/TheLydiaSymposium

https://www.researchgate.net/profile/The_Lydia_Symposium

https://deu.academia.edu/ErgunLAFLI

Sempozyum için gönderilen özetlerin İngilizce olarak “Kubaba” Dergisi’nde yayımlanacağı bildirildi. Kubaba Dergisi’nin satışı Arkeolog Neşide Gençer tarafından gerçekleştiriliyor.

Sempozyum organizasyonunun bildirdiğine göre, sempozyum sonrasında 19-20 Mayıs tarihleri arasında, Yunanistan’ın Sakız Adası’na ve ayrıca 21 Mayıs 2017 tarihinde Manisa İli, Sart Örenyeri’ne arkeolojik gezi düzenlenecek.

Sempozyuma ve ardından yapılacak gezilere Türkiye’deki tüm arkeoloji bölümü öğrencilerinin katılabileceği bildirildi. Bu etkinliklere katılmak isteyenlerin sempozyum organizasyonu ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

İkinci Sirküler

Sempozyum Programı

Bildiri Özetleri

ARKEOGRAFYA websitesi; Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Filoloji, Antropoloji, Paleontoloji, Mitoloji, Müze ve Arkeoteknik ile ilgili konularda yayın yapar.

ARKEOGRAFYA websitesi, Basın Meslek İlkelerine uymaya söz verir.

ARKEOGRAFYA  ©  Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar kaynak veya bağlantı verilmesi koşuluyla kullanılabilir.