23Nisan2018

GÜNCEL MÜZE 18 Bin Eser Sergilenecek

18 Bin Eser Sergilenecek

FacebookTwitterGoogle bookmarkMyspace bookmarkDel.icio.usDigg
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

Samsun’a yapılan Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde 18 bin tarihi eser sergilenecek.

Samsun’un İlkadım ilçesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan eski MİT ve Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü ile Karadeniz Tarımsal Araştırma Kontrol Laboratuvarı’nın olduğu alana  Arkeoloji ve Etnografya Müzesi yapılıyor. 13 bin 214 metrekarelik bölüme yapılacak olan Müze, Türkiye’de de iddialı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı açıklamada, “Müzeler, bulunduğu kentlerin prestij yapıtlarındandır. İddia ediyoruz müze inşaatımız bitip burası açıldığında Türkiye'nin en modern ve örnek teşkil edecek müzesi olacak. Müzede 18 bin tarihi eserimiz sergilenecek. Burası sıradan bir müze olmayacak. Bu müze Samsun'umuzun değerine değer katacak" dedi.

Başkan Yılmaz, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Samsun'umuzun sosyal yaşamı ve kültürümüzün yaşatılmasına çok ciddi katkılarda bulunacak. Karadeniz'in göz bebeği şehrimizin dünya çapında tanınırlığını artıracak."

samsunhaber.com

ARKEOGRAFYA websitesi; Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Filoloji, Antropoloji, Paleontoloji, Mitoloji, Müze ve Arkeoteknik ile ilgili konularda yayın yapar.

ARKEOGRAFYA websitesi, Basın Meslek İlkelerine uymaya söz verir.

ARKEOGRAFYA  ©  Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar kaynak veya bağlantı verilmesi koşuluyla kullanılabilir.