27Nisan2018

GÜNCEL MÜZE Yüzlerce eser online ziyarete açılıyor

Yüzlerce eser online ziyarete açılıyor

FacebookTwitterGoogle bookmarkMyspace bookmarkDel.icio.usDigg
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Rezan Has Müzesi “Urartu Takı Koleksiyonu” ve seçkin eserlerinden bazılarını Google Cultural Institute ile online olarak yayınlıyor.

Rezan Has Müzesi’nin 250’den fazla eseri bugünden (27 Ocak 2016) itibaren, Google Cultural Institute ve Rezan Has Müzesi arasındaki işbirliği çerçevesinde online olarak ziyarete açılıyor.

Online sergi sayesinde ziyaretçiler; Urartu takı sergisinde yer alan ve Gigapixel çekimi de yapılan 228 figürlü, mitolojik yaratıklar, askerler, savaş arabaları gibi muhteşem detaylara sahip bronz erkek kemeri ile yine bronzdan, aslan ve balık figürleri ile çevrelenmiş ziyafet sahneli kadın kemerini görme fırsatı yanında “Neolitik’ten Selçuklu’ya Sessiz Tanıklar” koleksiyonuna ait çarpıcı eserleri de detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabilecekler. Ayrıca, Google’ın Street View uygulaması ile yaptığı ayrıntılı çekimi ile sanal olarak müzede tur atılabilecek.

sozcu.com.tr

ARKEOGRAFYA websitesi; Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Filoloji, Antropoloji, Paleontoloji, Mitoloji, Müze ve Arkeoteknik ile ilgili konularda yayın yapar.

ARKEOGRAFYA websitesi, Basın Meslek İlkelerine uymaya söz verir.

ARKEOGRAFYA  ©  Her hakkı saklıdır. Yazı ve fotoğraflar kaynak veya bağlantı verilmesi koşuluyla kullanılabilir.